Aktuality

Čejkovice - Tajuplné bludiště templářských sklepů

9. 6. 2016
Obec Čejkovice leží na nejteplejším místě naší republiky. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1248, kdy se uvádí jako majetek řádu templářů. Doložené počátky vinařství v Čejkovicích spadají do 13. stol. Téměř 100 let před panováním českého krále Karla IV. začíná v obci systematicky pěstovat vinnou révu právě francouzský templářský řád. Dnes patří Čejkovice mezi nejvýznamnější vinařské obce v České republice.
Část dětství v Čejkovicích prožil zakladatel Československé republiky T. G. Masaryk; v jeho domku si můžete prohlédnout stálou expozici. V tvrzi je hotel a Zámecká galerie vín s bohatou nabídkou vín z okolí.
Současně s tvrzí templáři v Čejkovicích vybudovali rozsáhlé sklepní prostory. Sklepy byly tak vysoké, že jimi mohli projíždět ozbrojenci na koních, jejich šířka stačila i vozům plně naloženým zbožím. O jejich délce se dodnes vyprávějí legendy, údajně vedly z Čejkovic až do Skalice. V minulosti sklepy byly a dodnes jsou využívány pro uskladnění a zrání vín. Z celkového komplexu chodeb je nyní zpřístupněno 650 metrů sklepení, v části prostor sídlí stylová vinárna.

Šestice čejkovických vinařů se vám na degustaci v Otevřené zahradě představí již ve čtvrtek 16. června.
 

Duel vinařů 9. června se ruší

8. 6. 2016
Vážení přátelé, zítřejší Duel vinařů z provozních důvodů rušíme. Přesouváme ho na vhodnější, dosud neznámý termín. Včas vám ho dáme vědět. Vás co jste si koupili vstupenky během odpoledne kontaktujeme. Omlouváme se za komplikace.
Těšíme se na setkání s Víny z blízka příští čtvrtek v Otevřené zahradě. 
 

Poklady z Rakvic

2. 5. 2016
Objevování pokladů má v Rakvicích dlouhou tradici. Jeden z nejznámějších zde byl zakopán do země ve 12. století a objeven v roce 1886. Obsahoval moravské dukáty, rakouské i jihoněmecké feniky i uherské denáry. My Vás zveme na poklady z Rakvic, které nadchnou spíše milovníky vín, než numizmatiky. 
 

Spouštíme předprodej vstupenek

12. 4. 2016
Právě jsme spustili předprodej vstupenek na celé léto. Můžete si tak naplánovat, které obce si v Otevřené zahradě nenechat ujít. 
 

VIDEO - Nalaďte se na letní degustace

2. 3. 2016
Nechte se unést atmosférou degustací v Otevřené zahradě. Teplé letní večery v přírodě, odpočinek nad skleničkou moravského vína, popovídání s vinaři, festival Víno z blízka už se chystá. Těšte se na čtvrteční večery plné pohody.
 
 
pro návštěvníky pro média pro vinaře
napište nám tiskové zprávy podmínky účasti
novinky na e-mail akreditace úprava profilu
o vínu z blízka    
     
katalog vinařů pořadatel
e-shop  
vstupenky
 
 
 
minulá vína z blízka budoucí vína z blízka festival otevřených sklepů  
 
 
 
informace o Vínu z blízka
Nadace Partnerství
Údolní 33, Brno 602 00
tel.: 515 903 121
vinozblizka@nap.cz