Téměř nemožné: Královna nebes, Dva duby, šestkrát Frankovka a další skvosty Dolnokounicka

4. 9. 2017 .. Podařil se nám „majstrštyk“! Dali jsme dohromady sedm vinařství reprezentujících Dolnokounicko. Abyste tomu rozuměli, tam je co obec, to jeden vinař. Před šesti lety založili Spolek a pořádají spolu březnovou výstavu vín, májové Svatogothardské vinařské slavnosti a putování Za Kounickou Frankovkou. Tentokrát však výjimečně doputuje Frankovka do Brna.
 

Nejmenší z nejlepších a nejlepší z mladých, vinař, enolog i praktik – Jan Stávek

18. 8. 2017 .. Když si informace o působení enologa, vinaře, pedagoga, odborného autora, organizátora, specialisty na fortifikovaná vína a mistra vín rosé, inovátora i nositele tradic Jana Stávka dáme hezky na hromadu, je v tom jakýsi samospád. Něco přirozeného, podobně jako tzv. gravitační vinařství, které v Němčičkách buduje. Posuďte sami: region Duoro (severní Portugalsko) – zde se zamiloval do portského; Česká zemědělská univerzita v Praze a Vinařská akademie ve Valticích – zde své znalosti předává dál; je vítězem kategorie malých vinařství v soutěži Vinařství roku 2016; jeho rosé Novobočky se stalo nejlepším rosé Prague Wine Trophy 2015; jeho rosé vína jsou na špici každého ročníku v Salonu vín; založil VOC Modré Hory, napsal degustační příručku Jak přijít vínu na jméno, průvodce Velkopavlovickou podoblastí i publikace o vínech rosé a vínech fortifikovaných. Pana Jana Stávka přivítáme v Otevřené zahradě ve čtvrtek.
 

Muž, který zvítězil nad okurkami a proslavil Znojemsko vínem

24. 7. 2017 .. To, že Znojemsko bylo slavné okurkami, si pamatují už jen lidé o generaci starší. Před 25 lety by představa, že se tento region proslaví výlučně vínem, vyvolávala úsměv. Nestalo se tak náhodou. Onen muž, který z erbu Znojemska vymazal okurku, nastoupil v roce 1992 na pozici  ředitele společnosti Znovín Znojmo. 
 

Sedmička vinařství z Moravské Nové Vsi a cimbálka z Podluží

4. 7. 2017 .. "Malovaný kraj" mezi Hodonínem a Břeclaví, kde se udržují tradice živé a o vinné sklepy je pečováno s láskou, přijede ve čtvrtek 13. července reprezentovat 7 vinařství z Moravské Nové Vsi. Přivezou přes padesátku vín. Folklorní atmosféru dobarví i cimbálka ze sousedních Dolních Bojanovic. 

Profily vinařů
 

Miloš Michlovský přiveze svá exkluzivní vína

16. 6. 2017 .. Ve čtvrtek 29. června nás čeká další jedinečné setkání s osobností současného vinařství. Naše pozvání do Otevřené zahrady přijal pan Miloš Michlovský. 
 

info pro vinaře

 

 

 

 

víno z blízka
pořadatel

Nadace Partnerství

Údolní 33, Brno 602 00

tel.: 515 903 121

vinozblizka@nap.cz