Nejmenší z nejlepších a nejlepší z mladých, vinař, enolog i praktik – Jan Stávek

18. 8. 2017 .. Když si informace o působení enologa, vinaře, pedagoga, odborného autora, organizátora, specialisty na fortifikovaná vína a mistra vín rosé, inovátora i nositele tradic Jana Stávka dáme hezky na hromadu, je v tom jakýsi samospád. Něco přirozeného, podobně jako tzv. gravitační vinařství, které v Němčičkách buduje. Posuďte sami: region Duoro (severní Portugalsko) – zde se zamiloval do portského; Česká zemědělská univerzita v Praze a Vinařská akademie ve Valticích – zde své znalosti předává dál; je vítězem kategorie malých vinařství v soutěži Vinařství roku 2016; jeho rosé Novobočky se stalo nejlepším rosé Prague Wine Trophy 2015; jeho rosé vína jsou na špici každého ročníku v Salonu vín; založil VOC Modré Hory, napsal degustační příručku Jak přijít vínu na jméno, průvodce Velkopavlovickou podoblastí i publikace o vínech rosé a vínech fortifikovaných. Pana Jana Stávka přivítáme v Otevřené zahradě ve čtvrtek.
 

Muž, který zvítězil nad okurkami a proslavil Znojemsko vínem

24. 7. 2017 .. To, že Znojemsko bylo slavné okurkami, si pamatují už jen lidé o generaci starší. Před 25 lety by představa, že se tento region proslaví výlučně vínem, vyvolávala úsměv. Nestalo se tak náhodou. Onen muž, který z erbu Znojemska vymazal okurku, nastoupil v roce 1992 na pozici  ředitele společnosti Znovín Znojmo. 
 

Sedmička vinařství z Moravské Nové Vsi a cimbálka z Podluží

4. 7. 2017 .. "Malovaný kraj" mezi Hodonínem a Břeclaví, kde se udržují tradice živé a o vinné sklepy je pečováno s láskou, přijede ve čtvrtek 13. července reprezentovat 7 vinařství z Moravské Nové Vsi. Přivezou přes padesátku vín. Folklorní atmosféru dobarví i cimbálka ze sousedních Dolních Bojanovic. 

Profily vinařů
 

Miloš Michlovský přiveze svá exkluzivní vína

16. 6. 2017 .. Ve čtvrtek 29. června nás čeká další jedinečné setkání s osobností současného vinařství. Naše pozvání do Otevřené zahrady přijal pan Miloš Michlovský. 
 

TZ: Víno z blízka ocení osobnosti současného vinařství

11. 5. 2017 .. Brno (11. května 2017) – Víno z blízka - festival moravských vín v Brně v rámci svého pátého ročníku ocení vybrané vinaře titulem Osobnost současného vinařství. Uskuteční se tak v rámci seriálu letních degustačních večerů v Otevřené zahradě pod Špilberkem v centru Brna. Pořadatelé z Nadace Partnerství pozvali na předání ocenění čtyři osobnosti. Dalších pět večerů celé série bude patřit jako každý rok představení vinařských obcí. Akce se uskuteční každý druhý čtvrtek od 17.30 v místě, jež je známo jako oáza klidu v samotném centru Brna.
 

info pro vinaře

 

 

 

 

víno z blízka
pořadatel

Nadace Partnerství

Údolní 33, Brno 602 00

tel.: 515 903 121

vinozblizka@nap.cz