Aktuality

Zveme vás na Festival otevřených sklepů Jaro na Mutěnsku

23. 1. 2017
​Již po jednadvacáté pořádáme Festival otevřených sklepů. Dvakrát za rok navštíví tento putovní festival pětici obcí, kde otevře své sklepy kolem třiceti vinařů najednou. Vy tak máte skvělou příležitost poznávat vinařské mikroregiony. Komfortní kyvadlová doprava mezi obcemi vás nechá se soustředit už jenom na vinaře a jejich vína. 
 

Šampionem festivalu je Roučí rezerva od vinařství Stapleton & Springer

11. 1. 2017
Do hlasování o Šampiona vín festivalu Víno z blízka se zapojilo více než 100 hlasujících z řad návštěvníků, kteří vyplnili anketní lístek.

Nejvíce bodů od návštěvníků obdrželo červené víno, což je v našich anketách neobvyklé. Šampionem mezi víny je Roučí rezerva 2014 od vinařství Stapleton & Springer z Bořetic. Jako druhý vám nejvíce chutnal Ryzlink rýnský od Tanzbergu. Na třetí pozici jsou se stejným počtem bodů Pálava z Vinařství Mokruša a Sylvánské zelené z Vinařství Klobása
 

Cimbálky a harmonika, snoubení s lahůdkami

1. 12. 2016
Pokud máte rádi cimbálku, zajděte Pod Radniční kolo nebo do Klášterní vinotéky. Jako vloni můžete na čtyřech místech potkat i nezapomenutelnou harmonikářku Terezu Škrhákovou. Opravdovou specialitu si pro vás připravili v Prodejně Oříšky Kobližná, každý návštěvník zde dostane mističku se sušenými plody a instrukce, ke kterému vínu jaký plod ochutnat.
 

Doporučená trasa mezi vinaři a restauracemi v mobilu!

30. 11. 2016
Máme pro vás TIP, jak si do chytrého mobilu uložit doporučenou festivalovou trasu i s vinaři a restauracemi. Stačí mít účet na seznam.cz..
 

​Vstupenky kupujte nejlépe přes e-shop, slevu nabízí ČD Bonus

21. 11. 2016
Předprodej vstupenek přes e-shop nabízí nejrychlejší variantu nákupu. Vstupenka obsahuje volnou sobotní degustaci až 134 vín na 16 místech. Obcházet místa budete s naší festivalovou skleničkou, plátěnou taškou na víno a tištěným průvodcem. V ceně je i 100Kč kupon na nákup lahvového vína u kteréhokoli vinaře, vstup na nedělní trh s vínem a v jeho rámci i 10 degustačních žetonů.
 
 
 
pro návštěvníky pro média pro vinaře
napište nám tiskové zprávy Přihláška léto 
novinky na e-mail akreditace Pokyny léto
o vínu z blízka    
     
e-shop Nadace Partnerství
vstupenky Údolní 33, Brno 602 00
  tel.: 515 903 121
  vinozblizka@nap.cz
 
minulá vína z blízka budoucí vína z blízka festival otevřených sklepů     Kentico CMS