... ZPĚT

SONBERK


Sonberk (původně Sonnenberg - slunečný kopec) je historicky jedna z nejkvalitnějších viničních tratí v České republice, osázená révou již ve 13. století. Nyní na 40 hektarech vinice pěstujeme odrůdy z geologického hlediska nejvhodnější - Ryzlink rýnský, Pálava, Tramín, Sauvignon, Rulandské šedé…
Výjimečnost tohoto terroir je dána nadmořskou výškou 210 až 260 m, orientací na jih až jihozápad. Půda je spraš s vysokým obsahem vápníku, draslíku a minerálních látek. Réva je ošetřována pouze ručně za dodržení všech zásad ekologického hospodaření šetrného k životnímu prostředí. Dokonalý hrozen s vyrovnaným obsahem kyselin, cukru a aromatických složek je cílem. Nejkrásnější pohled na pohoří Pálavy a na Novomlýnské nádrže na Mikulovsku je třešinkou na dortu Sonberku. Uprostřed vinohradů, tak, aby byly hrozny při sklizni co nejdříve „pod střechou", byl postaven nový vinařský dům místo staršího sídla Sonberku v klasických sklepích nedaleké obce. Jedná se o první moderní vinařskou architekturu v ČR, vytvořenou Josefem Pleskotem, architektem snoubení přírody a tvorby člověka.
Vinařství Sonberk vyrábí vína pro každodenní doušek, které zákazník najde v produktové řadě Stříbrný Sonberk. Vína z řady Velký Sonberk jsou vína výjimečná, plná minerality, extraktu a originality dané polohy, pravidelně oceňována doma i ve světě. Díky jejich kvalitě a přirozenému charakteru se těmto vínům dostává velké prestiže. Vína byla v posledních letech podávána při příležitosti mezinárodních jednání prezidentů a ministrů, nechybí v nabídce předních restaurací a jsou s velkým úspěchem exportována do zahraničí.

kontakt

Sonberk 1, 691 27 Popice
tel.: +420 777 630 434
sonberk@sonberk.cz
www.sonberk.cz

katalog vinařů

fotogalerie

videogalerie

Tip pro vás:
Partner a spolupořadatel:

info pro vinaře

Pokyny ZIMA 2017

 

 

 

víno z blízka
pořadatel

Nadace Partnerství

Údolní 33, Brno 602 00

tel.: 515 903 121

vinozblizka@nap.cz