Víno z blízka na Špilberku máte od této chvíle v mobilu. Prodej vín zahájen!

27. 11. 2018 .. Kromě našeho webu si můžete vinaře a všechna jejich vína od této chvíle prohlížet i v on-line průvodci přímo ve vašem mobilu na adrese www.vinozblizka.cz/vino. Průvodce zároveň funguje jako e-shop. U všech 141 vín jsou jejich ceny a základní analytika, čili zbytkový cukr, kyseliny a alkohol. A všechna vína jsou tímto v prodeji!
 

Víno z blízka na Špilberku – 141krát bíla, červená, rosé, oranžová, cuvée, sekty i qvevri

21. 11. 2018 .. Je na čase mluvit o tom podstatném – o víně. Třináct vinařství přiveze na Špilberk celkem 141 vín. Z toho bude vín z bílých odrůd a jejich cuvée 110, červených 20, rosé 7 a 4 sekty. Spočítali jsme i nejvíce zastoupené odrůdy, mezi kterými vítězí pinoty, tedy rulandská vína bílá, šedá a modrá, ale podle jednotlivých odrůd jsou nejpočetnější: 13x RŠ, 11x VZ, 10x CH, po 8 RR, RV a TČ a 7x Pa a SG. Pak následují další odrůdy a jejich cuvée, po jednom víně jsou zastoupené: Bouvierův hrozen, Děvín, Merlot, Neuburské, Solaris a Souvignier Gris.
 

Víno z blízka na Špilberku: vína k ochutnání i nákupu domů

6. 11. 2018 .. Jsou mezi vámi tací, co se už nemůžou dočkat a už v létě ze mě mámili slib, že Špilberk bude. Věřím, že s sebou vezmou i přátele, kteří budou na zimním Víně z blízka poprvé. Vzkaz pro všechny: nespoléhejte na to, že víte, jak to chodí. Proti loňsku máme pár změn. Především: ve vstupence máte 13 degustačních žetonů, jeden žeton – jeden vzorek vína. Další si můžete koupit po deseti korunách. Tuto změnu jsme udělali jako nezbytnou podmínku pro udržení existence celé akce a vycházíme tím vstříc vinařům.
 

Víno z blízka na Špilberku: pestrá nabídka setkání s vinaři a jejich víny

23. 10. 2018 .. Za deset let pořádání Festivalu otevřených sklepů a Vína z blízka máme v seznamu asi 330 spřátelených a spolupracujících vinařství. Mezi nimi velká, střední i úplně neznámá. Vloni jsme vsadili na ta známější, letos jsme vybrali kvalitu, kterou v supermarketech nenajdete. Ne každý vinař se totiž touží stát středním, natož velkým výrobcem. Mnozí jdou za svým ideálem kvalitního a typicky moravského vína. Doba jim přeje, moravský vinný patriotismus vládne napříč českými i moravskými kraji a napříč všemi generacemi. Po třech vinařstvích jsme vybrali z každé vinařské podoblasti a přidali ještě vinařství třinácté. Reprezentují vinařskou oblast Morava od Hnanic na Znojemsku až po Bzenec na Kyjovsku, od Archlebova na severu až po Sedlec u Mikulova na jihu.
 

Víno z blízka na Špilberku: 100 let republiky a 100 vín z Moravy

9. 10. 2018 .. Obdivujete genia loci Brna? Pohled z oken hradu Špilberku na zimní město je okouzlující. Máte rádi architekturu? Pokud jste ještě neviděli obnovené interiéry hradu, budete žasnout, prostě nádhera. Máte rádi historii a výtvarné umění? Ve třech patrech hradu vám nabízíme procházku sedmi expozicemi a dvěma výstavami. Máte rádi moravské vinaře? Spolehněte se na náš výběr. Chcete důstojně oslavit 100 let založení republiky? Čeká vás 100 vín ze všech čtyř vinařských podoblastí. Degustační stoly i stolky budou v královské kapli, hranolové věži, velkém sálu Ogilvy, v prostorech galerie, ve věži hradní hlásky, na vyhlídkové jižní terase a v hradním vinném sklepě. K vínu tapas, terinky, vyprošťovací teplá polévka a drobná jídla. Vybrali jste si? Na festivalu Víno z blízka si můžete užít všechno najednou. Na Špilberku - v sobotu 1. 12. 2018.
 

info pro vinaře


 

 

 

otevřené sklepy
pořadatel

Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00

tel.: 515 903 121

vinozblizka@nap.cz