Program letního seriálového festivalu Víno z blízka

Večery s vínem, které jinde nezažijete!

Ochutnejte ta nejlepší vína z jižní Moravy přímo v centru Brna v kouzelných prostorách Otevřené zahrady. Degustace pod širým nebem se konají každý druhý čtvrtek od května do září. Začínáme vždy od 17:30 a akce se koná za každého počasí.

2. 6. Karel Otáhal - osobnost současného vinařství

První osobností současného vinařství - Karel Otáhal z hustopečského Vinného sklepa u Otáhalů, vína jeho srdce a také jeho hosta vám představíme 2. června. Jeho vína jsou vyráběna selskou metodou, s láskou a radostí.
 

16. 6. Vinaři z Ratíškovic

Ač není obec Ratíškovice vinařsky známá jako třeba Mikulov - sahá zde historie vinařství až do roku 1754. Její sklepní ulička je jednou z nejmladších na jižní Moravě, ale třeba B\V Vinařství, které tady sídlí, sklízí nemalé úspěchy. 
 

30. 6. Bettina Lobkowicz - večer s lady víno

Novinkou v našich večerech bude "večer s lady víno" na kterém vám vždy představíme ženu, vinařku, enoložku či majitelku vinařství. Pro letošní rok jsme nevybrali náhodně - Bettina Lobkowicz je Lady s velkým L. 
 

14. 7. Vinaři z Poddvorova

14. července se na Víně z blízka potkáte s vinaři z Poddvorova - z toho Nového i ze Starého. Obce s pouhými 1 183 obyvatelmi v součtu však nabízí poměrně širokou paletu vinařů. Jen na víně z blízka jich uvidíte 8.
 

28. 7. Štěpán Maňák - osobnost současného vinařství

3. osobností, kterou jsme pro vás vybrali je Štěpán Maňák. Z malého rodinného vinařství za posledních 30 let vybudoval velice úspěšné velké vinařství. Jeho Alibernet 2015 byl jako vůbec první červené moravské víno zařazen do publikace 1000 vín světa.
 

11. 8. Výběr z vinařů - Vinařské mládí

11. srpna bude o vinařském mládí s 8 vinaři do 30 let. Zastoupeny budou čtyři podoblasti - Slovácká, Velkopavlovická, Mikulovská a Znojemská. A bude to paráda!
 
 

25. 8. Georgios Ilias - osobnost současného vinařství

Poslední osobnost současného vinařství - Georgiem Iliadem z Pavlova, vína jeho srdce a také jeho hosta vám představíme 25. srpna. A jaká jsou jeho vína? Podle Georgia má patent na výrobu vín jedině příroda a tudíž není nutné jí pomáhat umělými prostředky.
 

8. 9. Večer s EKOVÍNem2

Poslední čtvrtek letních degustačních večerů bude opět s vinaři ze spolku EKOVÍN. Svazu Integrované a ekologické produkce hroznů a vín.