Program letního seriálového festivalu Víno z blízka

Večery s vínem, které jinde nezažijete! 


Jak u nás degustace probíhají?

Večery s vinařskými spolky, obcemi, výběrem vinařů – budete se procházet od jednoho vinaře k druhému, ochutnávat jejich vína a ptát se jich na vše, co vás o vinařství zajímá. Každého večera se účastní minimálně 8 vinařství a každý z vinařů nabízí na svém stanovišti minimálně šest vín k ochutnání i nákupu.

Večery s osobností – hodinová řízená degustace s názvem Vína mého srdce, poté následuje volná degustace, při které na jednotlivých stanovištích v zahradě ochutnáte další vína z produkce vinařství i vinařského hosta, kterého si s sebou osobnost přivede.

Poznejte moravská vína pěkně z blízka!
 

30. 6. Bettina Lobkowicz - večer s lady víno

Novinkou v našich večerech bude "večer s lady víno" na kterém vám vždy představíme ženu, vinařku, enoložku či majitelku vinařství. Pro letošní rok jsme nevybrali náhodně - Bettina Lobkowicz je Lady s velkým L. 
 

14. 7. Spolek vinařů Nový Poddvorov

14. července se na Víně z blízka potkáte s vinaři ze Spolku vinařů Nový Poddvorov. Obce s pouhými 1 183 obyvatelmi v součtu však nabízí poměrně širokou paletu vinařů. Jen na víně z blízka jich uvidíte 8.
 

28. 7. Štěpán Maňák - osobnost současného vinařství

3. osobností, kterou jsme pro vás vybrali je Štěpán Maňák. Z malého rodinného vinařství za posledních 30 let vybudoval velice úspěšné velké vinařství. Jeho Alibernet 2015 byl jako vůbec první červené moravské víno zařazen do publikace 1000 vín světa.
 

11. 8. Výběr z vinařů - Vinařské mládí

Tady hraje prim láska k vínu. Připojuje se k ní mládí, kreativa, vzdělání, úcta k tradicím a chuť tvořit, experimentovat a růst. 7 vinařů a 1 vinařka pod 30 let nám 11. 8. ukáží jak mladí přistupují k vínu.
 
 

25. 8. Georgios Ilias - osobnost současného vinařství

Poslední osobnost současného vinařství - Georgios Ilias z Pavlova, vína jeho srdce a také jeho hosta vám představíme 25. srpna. A jaká jsou jeho vína? Podle Georgiose má patent na výrobu vín jedině příroda a tudíž není nutné jí pomáhat umělými prostředky.
 

8. 9. Večer s EKOVÍNem2

Poslední čtvrtek letních degustačních večerů bude opět s vinaři ze spolku EKOVÍN. Svazu Integrované a ekologické produkce hroznů a vín.