TZ: Vinaři z Moravy se sjedou do Brna, nabídnou svá nejlepší vína k degustaci

30. 11. 2015
Festival moravských vín s názvem Víno z blízka vrcholí Mikulášskou degustační sobotou 5. prosince. Během procházky po unikátních sklepních prostorech, restauracích nebo kavárnách mají návštěvníci možnost poznat špičkové vinaře a ochutnat jejich vína.
 

První Duel vinařů byl exhibicí vín, nasnoubených jídel a vtipných komentářů vinařů

6. 11. 2015
Čtvrteční duel Vinařství Špalek a Víno J. Stávek odstartoval zimní část festivalu Víno z blízka. „Markovi Špalkovi a Janu Stávkovi se podařilo namíchat neopakovatelnou směs profesionálních znalostí, kamarádské otevřenosti a humoru“ komentuje Juraj Flamik z pořádající Nadace Partnerství. Podle očitých svědků to byla opravdu exhibice vín, nasnoubených jídel a vtipných komentářů vinařů. Záměrem pořadatelů je ve všech duelech nabídnout poučení, zážitek z vín a gastronomie a příjemnou zábavu. Napoprvé se to povedlo, další příležitosti jsou duely vinařství Sonberk a Žernoseky (19.11), Znovín Znojmo a Vinselekt Michlovský (3.12.) nebo závěrečná Mikulášská degustační sobota 5.12. v centru Brna.
 

TZ: Degustátorská událost roku – První Duel vinařství již ve čtvrtek 5. listopadu

26. 10. 2015
Brno (26. říjen 2015) – Mimořádnou sérii tří Duelů vinařství i zážitek z degustačního víkendu pro všechny milovníky vín přináší letošní zimní část festivalu Víno z blízka v Brně. V Duelech se potká v kategoriích malí, střední a velcí celkem 6 vinařství, z toho 5 držitelů titulu Vinařství roku. Již 5.11. rozehrají první Duel Vinařství Špalek a Víno J. Stávek  v brněnské restauraci Bohéma. Druhý Duel bude patřit Sonberku a Žernoseckému vinařství a třetí bude setkáním velikánů. Miloš Michlovský a Pavel Vajčner vybrali asi z 200 vín ze své produkce 8 dvojic a sami je formou řízené degustace ze dvou sklenic najednou také uvedou. Festival pak zakončí Mikulášská sobotní degustace v restauracích a vinárnách v centru Brna a Nedělní trh s vínem, na kterém nabídne vína 25 vinařství z Moravy.
 

TZ: Víno z blízka vstupuje do druhé poloviny, v plánu je ještě 5 zahradních degustací

23. 7. 2015
Brno (22. července 2015) - Festival moravských vín v Brně pod názvem Víno z blízka chce do Brna dostat exkluzivní vinařské akce, které mu budou ostatní města závidět. V letošní sezóně představuje postupně vinařské obce, Alianci vinařů V8 a pět Duelů vinařství. Čtvrtý z duelů se uskuteční ve čtvrtek 23.7. a je stejně jako všechny předešlé téměř vyprodán. Pořádající Nadace Partnerství již připravuje zimní část tohoto festivalu.

 
 

TZ: Brněnská Otevřená zahrada bude přes léto hostit špičkové vinaře. Koná se tu seriál degustací Víno z blízka.

29. 4. 2015
Od 28. května do 10. září se Brno opět po roce stane vinařským centrem. V areálu Otevřené zahrady na ulici Údolní tu totiž proběhne další ročník seriálu netradičních degustačních akcí s názvem Víno z blízka.