Osobnost současného vinařství

... ZPĚT

Josef Švéda

22.08.2019
„Nevěřím na náhody,“ říká s lehkým úsměvem Josef Švéda, vedoucí výroby společnosti BOHEMIA SEKT s.r.o.  Je přesvědčen, že ten kdo nedělá u vína alespoň 20 let, jako by byl pořád začátečník. Sám pracuje ve firmě již téměř třicet let a výrobou si prošel od začátku. Zkušenosti začal čerpat během praxe při studiu biochemie výroby lihu a vína a po jeho ukončení začal pracovat ve sklepě při tvorbě cuvée, filtracích a při zakvášení sektů. Po čase pracoval jako sklepmistr a dnes je jako vedoucí výroby zodpovědný za kompletní produkci šumivých vín a všech dalších výrobků značky BOHEMIA SEKT. Se svojí manželkou má velkou rodinu a kromě vína mezi jeho záliby patří hudba, divadlo a historie zajímavých míst.

kontakt:

VINOTÉKA BOHEMIA SEKT
Smetanova 220, 332 02 Starý Plzenec
tel.: +420 377 197 111

VINOTÉKA SOMMELIER CLUB
K Vápence 1675, 692 01 Mikulov
tel.: +420 519 504 244

info@bohemiasekt.cz
www.bohemiasekt.cz

Host večera

Mionetto
V roce 1887 začal vinař Francesco Mionetto stáčet a prodávat Prosecco v městečku Feltre a jeho okolí. Značka Mionetto vždy byla založena na tradici, inovaci a jedinečnosti a právě tyto znaky ji na trhu odlišují.

Navazuje na tradice území Valdobbiadene, jež proslulo ve světě svými vinicemi, kde se rodí Prosecco. Značka Mionetto se vydala cestou nových postupů výroby vína a dosáhla jedinečnosti, kterou podtrhuje balení lahví a způsob prezentace na trhu. Ladné křivky lahví spojují kulturu kraje Valdobbiadene s designem, jenž vyjadřuje modernost a živost italského stylu.

Na několika málo hektarech této oblasti D.O.C. vznikají vína Prosecco Mionetto, oblíbené a oceňované v Itálii i ve světě. Díky svému výraznému charakteru se Mionetto stalo značkou, která je dnes ve světě šumivých vín měřítkem kvality.
(... více)

kontakt:

Smetanova 220, 332 02 Starý Plzenec
tel.: +420 377 197 111
info@bohemiasekt.cz
cz.mionetto.com/