Osobnost současného vinařství

... ZPĚT

Bettina Lobkowicz

30.06.2022
Paní Bettina si hlídá soukromí, moc o ní v médiích nenajdete, ale pokud ano, nechybí ji úsměv, šarm, elegance, skromnost a vděčnost. Možná i trochu opatrnosti, takovou jsem ji zažil, když jsme se potkali u ní ve vinařství. Bylo nás tehdy 30 cyklistů v propocených dresech, na cestě z Drážďan do Vídně. No bodejť by nebyla podezíravá, co jsme zač. Ale degustace byla báječná a domluvili jsme se, že paní Bettinu pozveme na Víno z blízka do Brna. A tak dnes v zahradě vítáme první vinařství z Čech a první dámu Českého vinařství. Vždy to má i ve svém příjmení: Lobkowi.CZ. 

kontakt:

Plavební 754, 276 01 Mělník
+420 315 622 108
​prodej@lobkowicz-vinarstvi.cz
www.lobkowicz-vinarstvi.cz
 

Host večera

VITAS winery
Vyrůstal jsem ve vinařské rodině na Vrbici. Věděl jsem, že jediné, co v životě rozhodně dělat nechci je vinařit a ejhle pohltilo mě to. Než jsem začal dělat svá vína, musel jsem projet kus světa, nabrat prací ve vinařstvích mnoho zkušeností, ty však stále sbírám u výjimečných českých vinařů a přitom dělám i vína svá. 

Půda, podnebí, příroda, kvalita hroznů jsou pro mě základ - moje vína vznikají spíše na vinici než ve sklepě. Malé výnosy, vína na sudech, šetrná cesta do lahve, taková moje vína jsou.
(... více)

kontakt:

Vrbice 405, 691 09
+420 773 954 776
vita.sedla@icloud.com
www.instagram.com/vitas_vinarstvi/