... ZPĚT

Dva duby


Velký terroir – Velká vína
Základem kounického terroir je bezpochyby kámen. Starohorní, ~700 milionů let starý, granodiorit. Masivní skála, která je starší než podloží v Bordeaux, starší než podloží v Burgundsku a starší než pálavské vápence. V našich vinohradech je tato skála v hloubce od 40 cm do 2,5 metru.
Znamená to, že takové místo je pro vinnou révu velmi drsné, její kořeny musí ve skále hledat praskliny a skrz ně místa, kde se dostane k vodě. A to vše pak réva přenáší do hroznů, jsou menší a jejich chuť je intenzivnější, odráží se v ní právě terroir.
Pro velké víno musí být základem právě silný terroir. Z něj dostává víno veškeré chuťové a aromatické látky, které jej činí výjimečným. Proto je výjimečný, vlašák z Pálavy, proto jsou výjimečná kounická vína. Práce vinaře i vinohradníka umí terroir a jeho projev ve vínech potlačit, dokonce i úplně zničit. Proto ve vinohradech uměle nehnojíme, nepoužíváme herbicidy či pesticidy ani systémové postřiky.
A podobně se chováme i ve sklepě. Ve vínech nejsou použita žádná aditiva (s výjimkou síry, u některých vín), žádné selektované kvasinky, žádné přípravky na změnu chutí či urychlení celého procesu vzniku vína. Všechna naše vína zrají v dubových či akátových sudech a jejich zrání nijak neurychlujeme. Hrozen, sud a čas. Takto se rodí naše vína.

vína k degustaci

  • Divide 2015
  • Impera 2015
  • Veltlínské zelené 2015
  • Ex insula hortensi 2013
  • Frankovka 2015
  • Rosa inferni 2013

kontakt

U Synagogy 8, 664 64 Dolní Kounice 
tel.: +420 606 114 247
jiri.sebela@dva-duby.cz
www.dvaduby.cz

info pro vinaře

Pokyny LÉTO 2018

 

 

 

otevřené sklepy
pořadatel

Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00

tel.: 515 903 121

vinozblizka@nap.cz