... ZPĚT

VÍNO LÍPA MIKULOV, s.r.o.


Průměrná roční produkce vinařství je přibližně 35 000 lahví vína, což je množství a produkční kapacita, která jej řadí mezi malá vinařství. Jde však o množství, které se mění každý rok, a to v závislosti na charakteru a průběhu jednotlivých ročníků. Hodnota, která však pro vinařství zůstává neměnná, a to jak vzhledem k vysazeným odrůdám, tak výrobní filozofii, je poměr zastoupených odrůd a zároveň typů a charakterů vín!

Vzhledem k přirozeným pěstitelským podmínkám vinic a vůbec celého regionu Mikulovské vinařské podoblasti, se ve vinařství zaměřují hlavně na bílá vína. Kromě tradičních a dá se bez nadsázky říct klasických domácích odrůd jako je Ryzlink vlašský a rýnský, Veltlínské zelené, Sauvignon a další, se vinařství zaměřuje na burgundské odrůdy, na které hodně sází a věří, že zde mohou dosahovat opravdu špičkových vín. Podobný přístup a výrobní filozofii se praktikuje i u modrých odrůd, ze kterých se vedle červených vín vyrábí dnes tak populární a žádaná růžová vína.

Vinařství vyrábí většinu vín v nerezových tancích, kde se snaží o co nejšetrnější přístup bez zbytečných zásahů a technologických vstupů, aby zůstal zachován přirozený charakter a projev každé odrůdy a vína. Kromě toho se klade důraz i na výraznou a typickou odrůdovou aromatiku a vybraná vína se nechávají před lisování macerovat i několik dní.

Nebojí se však ani experimentovat a stále zkoušet něco nového, ať už jde o používání sudů, zpracování vína za použití kryomacerace, produkce vlastního ročníkového sektu nebo výroby autentických a oranžových vín, která všechna najdete v nabídce vinařství.

V zásadě se výrobní filozofie dá stručně shrnout jako snaha o produkci odrůdově a místně typických a výrazných vín bez zbytečných chemických a technologických vstupů a zásahů, aby se plně projevil přirozený charakter každé odrůdy a vína.

vína k degustaci

  • Veltlínské zelené mzv 2020 suché
  • Ryzlink vlašský ps 2020 suché
  • Sauvignon ps 2020 suché
  • Hibernal ps 2020 suché
  • Rulandské šedé ps 2020 polosuché
  • Pálava ps 2020 polosladké
  • Frankovka klaret ps 2020 suché
  • Rulandské modré ps 2020 suché

kontakt

Palackého tř. 106, 612 00 Brno
sklep: Žižkova 27, 692 01 Mikulov
tel.: +420 777 677 730, +420 608 830 355
info@vinolipa.cz
www.vinolipa.cz