... ZPĚT

Vinařství Čech


Vinařství Čech – to je vlastně polovina dříve velmi úspěšné vinařské firmy ČEBAV, která byla ověnčená vavříny z mnoha tuzemských i zahraničních soutěží. Sklepmistr a spolumajitel Jan Čech dokázal svými víny vynést tuto firmu na pomyslný vinařský Olymp. V roce 2010 vzniklo toto ryze rodinné vinařství a firma se přejmenovala na Vinařství Čech. Na jaře 2011 bohužel podlehl těžké nemoci majitel a sklepmistr Jan Čech a pomyslné žezlo převzal syn Petr.

Vinařství hospodaří na 25 hektarech vlastních vinic, které se nacházejí v katastru obcí Tvrdonice a Týnec a jsou obhospodařovány v režimu BIO. Toto ekologické vinohradnictví je zaměřeno na používání přirozených procesů a recyklace, pracuje s kvetoucími, druhově bohatými směsmi bylin. Nadzemní hmota díky nabídce kvetoucích rostlin přitahuje užitečné organismy, které slouží jako přirozená regulace škůdců. Takto pěstované hrozny se následně zpracovávají nejmodernější vinařskou technologií a slouží jako základ pro výrobu vysoce kvalitních vín. Vinařství pěstuje zejména odrůdy Sauvignon, Rulandské šedé, Chardonnay, Veltlínské zelené, Tramín červený, Neronet, Dornfelder, Cabernet Moravia, Rulandské modré, Cabernet Sauvignon.

Provozovna firmy, vybudovaná v roce 2000 a nově zmodernizovaná v roce 2015, se nachází ve vinařské obci Tvrdonice, která leží v nejjižnějším cípu jižní Moravy v oblasti nazývané Moravské Slovácko. Tato podlužácká obec je proslavena svým pestrým kulturním životem, folklórem, bohatými kroji a v neposlední řadě i národopisnými slavnostmi – Podluží v písni a tanci – které se zde každoročně pořádají.

Se svými víny vinařství dosáhlo významných úspěchů jak na tuzemských, tak na zahraničních soutěžích. Pravidelně se účastní mezinárodních soutěží v Anglii (IWSC London, Decanter World Wine Awards), ve Francii (Vinalies International Paris), v Rakousku (AWC Vienna), v Americe (International Wine Competition San Francisco a Finger Lakes) nebo na Slovensku (Muvina Prešov, Víno Bojnice).

Motto: „Víno z Moravy, ale od Čecha.“

vína k degustaci

  • Neuburské ps 2020 suché
  • Veltlínské zelené kab 2020 suché
  • Chardonnay kab 2020 polosuché
  • Cabernet Sauvignon rosé ps 2020 polosuché
  • Dornfelder ps 2019 suché
  • Neronet ps 2019 suché
  • Cabernet Sauvignon vzh 2018 suché

kontakt

Slovácká 711, 691 53 Tvrdonice
tel.: +420 739 631 375
cech@vinoztvrdonic.cz
www.vinoztvrdonic.cz