... ZPĚT

Vinařství Jan Plaček

Rodinné vinařství Jan Plaček bylo založeno v roce 2001, i když první vinohradnické krůčky sahají do 80. let minulého století. Od prvních soudků s víny pro rodinu a přátele došlo po absolutoriu Jana Plačka na MZLU k významnému posunu při
zpracování vinné révy, což nakonec přirozeně vyústilo ve vznik moderního rodinného vinařství Jan Plaček. Naše vinařství je založeno na znalostech a zkušenostech pana Jana Plačka, který prosazuje jednoduchý přístup k vinařství a vnímá, že splňovat a překračovat očekávání našich zákazníků ve všem, co děláme, je nezbytné.
Naše rodinné vinařství se nachází ve znojemské podoblasti, ve vinařské obci Moravské Bránice, která leží mezi městy Ivančice a Dolní Kounice. Révu vinnou pěstujeme ve vlastních vinohradech o rozloze 36 ha ve dvou obcích - Moravských Bránicích a Mělčanech. Kombinací rozmanitosti poloh našich vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a naší nepřetržité píli a starostlivosti dosahují naše hrozny nejlepší kvalitu již na vinici. Díky tomu vyrábíme širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd.
Jsme si vědomi, že dobré víno se rodí ve vinicích. Proto na našich vinicích dodržujeme pravidla integrovaného pěstování révy vinné - v praxi to znamená minimum chemických zásahů a maximální podporu vlastních obranných mechanismů v ekosystému vinice 
Filozofií našeho vinařství je výroba vysoce kvalitních odrůdových vín s ohledem na ekologické pěstování hroznů ve vinici. Vyrábíme moderními technologickými postupy. Vína zrají převážně v nerezových tancích, část červených vín v dřevěných (barikových) sudech, což jim během zrání propůjčuje jedinečné aroma a chuť. Každoročně uvádíme na trh mladá "svatomartinská vína“ pod registrovanou známkou. Mezi velmi oblíbená vína naší produkce patří rosé a klaret vína. Naše vinařství se může pochlubit specialitami, kterými jsou sekt kvašený v lahvi, perlivé víno nebo hroznový mošt bez alkoholu. 

vína k degustaci

  • Dornfelder jak 2015 suché
  • Svatovavřinecké ps 2015 suché
  • Ryzlink rýnský ps 2015 suché
  • Cuvée Premiéra ps 2015 suché
  • Veltlínské zelené ps 2016 suché
  • Hibernal ps 2016 suché
  • Cuvée Francs rosé ps 2016 polosuché
  • Sauvignon ps 2016 polosuché
  • Rinot ps 2016 polosuché
  • Solaris vzh 2016 sladké

kontakt

Moravské Bránice 348, 664 64
tel.: +420 723 067 276, +420 737 109 064
info@vinoplacek.cz
www.vinoplacek.cz

info pro vinaře

Pokyny LÉTO 2018

 

 

 

otevřené sklepy
pořadatel

Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00

tel.: 515 903 121

vinozblizka@nap.cz