... ZPĚT

Vinařství Jiří Kopeček


Vinařství Jiří Kopeček Valtice, vinařství, kde se: ...nepleteme přírodě do cesty. Vinařství sídlí ve dvoře Vinařského domu na náměstí ve Valticích. Zabývá se produkcí špičkových vín výhradně z moravských hroznů, které byly vypěstovány na století prověřených Lichtenštějnských tratích ve Valticích a okolí.

Ing. Jiří Kopeček, absolvent MZLU – obor zahradnictví a vinařství, je uznávaný odborník, který 12 let učil na Vinařské škole ve Valticích, nyní zastává funkci prezidenta Vinařské akademie Valtice a je členem Komise expertů ministra zemědělství ČR k zatřiďování vín. Má absolvovány mezinárodní degustační zkoušky, je členem mnoha hodnotících komisí tuzemských i zahraničních, je spoluautorem několika knih a držitel certifikátu degustátora dle norem DIN, ÖNORM a ISO. Při příležitosti vyhlášení Vinaře roku 2012 byl Ing. Jiří Kopeček uveden do síně slávy za celoživotní práci pro české a moravské vinařství.
 
Jako vinař dělá Jiří Kopeček, jak sám říká: „trochu jiná vína“. Při jejich výrobě postupuje bez použití dalších, i když povolených látek. Záměrem výrobce je víno, které má co nejblíže k přírodě. Důraz je kladen na kvalitu hroznů a terroir (místo původu hroznů).

vína k degustaci

Vína mého srdce - řízená degustace:
  • Ryzlink rýnský VOC 2016 polosuché
  • Chardonnay vzh 2015 suché
  • Pálava vzb 2015 polosladké
  • Frankovka vzh 2015 suché

kontakt

nám. Svobody 16, 691 42 Valtice
tel.: +420 777 743 492
j.kopecek@telecom.cz
www.vinumbonum.cz

info pro vinaře


 

 

 

otevřené sklepy
pořadatel

Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00

tel.: 515 903 121

vinozblizka@nap.cz