... ZPĚT

Vinařství Václav


Malé butikové Vinařství Václav se nachází v Hustopečích. Zhruba polovina jejich vinic je určena pro pěstování révy k výrobě minerálních vín. Vinařství pěstuje révu v úzkém sponu, což znamená, že vinice jsou vysazeny do řádků 130 cm širokých s drátěnkou 130 cm vysokou a s patrem hroznů ve výšce 35 cm. Na jeden hektar se vejde až 10 000 sazenic. Hustě vysazené keře révy si navzájem konkurují, a to nutí kořeny hledat si vodu a živiny v hloubkách až několika desítek metrů. Do hroznů se z půdy dostanou i jiné, především minerální látky. Ty pak dodají vínu charakteristickou chuť. Vinařství používá šetrné stroje a minimum chemie. Víno se vyrábí nejmodernějšími technologiemi, ale s důrazem na tradiční postupy.

Objekt vinařství je na dvou místech propojen s vedlejším Degustačním sklepem sv. Václava s apartmány. Oba domy spojuje i jednoduchý a moderní interiér tvořený betonem, štukovou omítkou, stěrkami, pozinkovaným železem. Objekt byl zvenku i zevnitř navržen triem mladých architektů ve složení Veronika Ševčíková, Rostislav Stoklásek a Tereza Teplá, ve spolupráci s Ing. arch. Tomášem Zlámalem.

vína k degustaci

  • Sauvignon 2018 suché
  • Rulandské šedé 2018 suché
  • Ryzlink rýnský 2018 suché
  • Pálava 2018 suché
  • Sauvignon 2018 suché
  • Saphira 2018 polosuché
  • Cuvée Kurdějov polosuché
  • Frankovka 2018 suché

kontakt

Na Hradbách č. ev. 78, 693 01 Hustopeče
tel.: +420 777 359 966
petr@vinarstvi-vaclav.cz
web.vinarstvi-vaclav.cz

V sobotu 30.11. ... vinaře potkáte a jeho vína ochutnáte:

Cafe Podnebi

Kavárna Cafe Podnebi vznikla v kouzelném prostředí zahrady v těsné blízkosti městského parku Špilberk. Díky jejímu úžasnému okolí a příjemné atmosféře se rázem ocitnete mimo veškeré ruchy města. Vstup do kavárny je originálně vyřešen perforovanou bránou, která je tvořena secesním ornamentem a logem kavárny, jež se opětovně objevují v celém pojetí Cafe Podnebí. Samotný prostor kavárny je navržen velmi stroze - jednoduché čtvercové stoly, židle Tonet a podsvětlený bar. Ten tvoří černý ornament, jež je hlavním zdobným prvkem celé kavárny. Architekt Pavlovský se zřejmě inspiroval brněnskými prvorepublikovými kavárnami. Cafe Podnebi je tím pravým místem pro posezení s přáteli nebo  malá pracovní setkání.

kontakt

Údolní 5, 602 00 Brno
tel.: +420 542 211 372
podnebi@podnebi.cz
www.podnebi.cz

info pro vinaře


 

 

 

otevřené sklepy
pořadatel

Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00

tel.: 515 903 121

vinozblizka@nap.cz