... ZPĚT

3. 9. Tichá vína Bohemia Sekt

Víno Mikulov

Víno Mikulov spol. s r.o. navazuje ve svém provozu na staleté tradice mikulovského vinařství. Moderní ekologicky orientované vinohradnictví společně s citlivým zpracováním hroznů dává vínům značky Víno Mikulov charakteristické chuťové vlastnosti. Je to dáno především polohou vinic, klimatickými i půdními podmínkami a postupem při zpracování hroznů. Při výrobě tu vinaři spojují zkušenosti převzaté od svých dávných předchůdců spolu s nejmodernějšími technologiemi. Svůj konkurenční náskok v postupech vinifikace využívají k výraznému zvyšování kvality. Vlajkovou lodí vinařství je kolekce „Víno Mikulov Sommelier Club“, kam jsou zařazena pouze ta nejlepší vína, určena náročným zákazníkům, milovníkům a znalcům. Vína této řady již tradičně získávají medaile na prestižních tuzemských i mezinárodních soutěžích. Tváří značky Sommelier Club je David Král, vítěz Mistrovství sommelierů České republiky 2015 a 2016. Novinkou v nabídce jsou vína méně známých odrůd Sylvánské zelené a Hibernal. Produkce vinařství Víno Mikulov je dostupná za ceny přibližně 80 až 190 korun ve vinotéce v sídle firmy a v internetovém obchodu www.osobnivinoteka.cz. K dostání je v obchodních řetězcích, vinotékách a gastronomických provozovnách po celé republice včetně prémiové gastronomie. K významným úspěchům vinařství z poslední doby patří například umístění Ryzlinku rýnského 2015 pozdní sběr v Salonu vín ČR 2017, zlatá medaile z OENOFORUM 2017 za Rulandské bílé 2015 pozdní sběr, stříbrné medaile na AWC VIENNA 2016 za Cabernet Sauvignon 2013 pozdní sběr, Pálavu 2015 pozdní sběr a Ryzlink vlašský 2015 pozdní sběr nebo stříbrná medaile na Concours Mondial de Bruxelles 2016 za Veltlínské zelené 2013 pozdní sběr a další ocenění z Decanter World Wine Awards 2016 London, IWC San Francisco 2016, MUNDUSvini 2016, IWSC Hong Kong 2016 nebo Prague Regional Champion Prague Wien Trophy 2016.
 

Chateau Bzenec

Viniční statek Chateau Bzenec leží uprostřed úrodných vinic Slovácké vinařské podoblasti. Vinná réva se na Slovácku pěstuje od nepaměti a díky umu a poctivé péči vinohradníků dává ty nejlepší hrozny pro krásná vína Chateau Bzenec. Do rodiny Chateau Bzenec patří také původní Bzenecká Lipka, Ryzlink rýnský s nezaměnitelnou vůní a chutí kvetoucí lípy.
 

Habánské sklepy

Vinařství Habánské sklepy bylo založeno roku 1614 ve Velkých Bílovicích, tradiční moravské vinařské obci v dobách největšího rozmachu vinařství na Moravě. Zakladateli vinařství byli habáni - skupina reformních novokřtěnců, mírumilovných a pokrokově smýšlejících lidí. Ti si na Moravě brzy získali respekt jako zruční řemeslníci, výborní stavitelé a zejména jako vynikající vinaři. Zakládali vinice, budovali sklepy a zavedli na tehdejší dobu pokrokové způsoby ošetřování vinic. Postavili mnoho vinných sklepů a v největším z nich dnes sídlí a vyrábí víno společnost stejného jména – Habánské sklepy.
 

Vinařství Pavlov

Vinařství Pavlov leží přímo v srdci malebné vinařské obce Pavlov s výjimečnou architekturou barokních vinařských domů, která získala již ve středověku punc významného vinařského centra. Dnešní Vinařství Pavlov bylo zbudováno propojením tří sklepních hospodářství a ze zachovaných zdrojů si nese v názvu letopočet 1897. Jedinečné vápencové podloží svahů Pálavy, chráněných před studenými větry, s přispěním nadmořské výšky dává zdejším vínům odrůdově typická aromata a svěží charakter. Vinařství Pavlov se zaměřuje pouze na bílé odrůdy Chardonnay, Sauvignon, Tramín červený, Pálava, Ryzlink vlašský, Müller Thurgau, Rulandské šedé a Rulandské bílé. Při vzniku samotných vín hledáme spojení tradičních odrůd a daru unikátnosti místních podmínek za využití moderních technologií. Vždyť stejně jako u člověka, tak i u vína ovlivňuje jeho charakter a kvalitu prostředí, ve kterém vzniká a vyvíjí se. Vínu také musíme věnovat lásku a péči, vlídně k němu promlouvat, hýčkat ho, jedině tak nám veškeré naše úsilí vrátí nádhernou atmosférou a nezapomenutelnými zážitky prožitými při vzájemném setkání. Velký důraz klademe na výběr viničních tratí, a proto v naší nabídce najdete vína z prestižních tratí jako Sahara, Stará hora, Slunný vrch či Pod Pálavou v obci Pavlov. Z katastru obce Dolní Věstonice zpracováváme hrozny z viničních tratí U kapličky, Pod Pálavou a U třech pannen. V roce 2003 se poprvé Vinařství Pavlov zařadilo k vinařstvím s nabídkou speciálních přívlastkových vín v nejvyšší jakostní kategorii, a to vín slámových. Naše vína jsou chloubou prestižních restaurací.
 
 

Restaurace

Bistro Otevřená zahrada

Vítejte v Otevřené zahradě, oáze klidu, relaxace a zázračného kousky přírody uprostřed města. Svůj čas si zde zpříjemněte díky Bistru Otevřená zahrada, o jehož provoz se stará CateringForYou. Uspokojte své chuťové pohárky a dejte si něco osvěžujícího k pití nebo na zahnání hladu či chuti. Ve stálé nabídce najdete slané i sladké dobroty, dále domácí limonády, kávu i pivo. Během sezóny se ale budou zkoušet novinky a obměňovat různé chutě. Nebojte se zeptat na doporučení a aktuální nabídku. V Bistru myslí i na potravinové intolerance, vegetariány a vegany.

 
 

Hudební program

Ota Holec + Pavla Roof

Ota Holec (The Chairmen, ex Lata 25) za klávesami a u mikrofonu Pavla Roof Střechová (Ozvěna, Beseda Brněnská, Big band konzervatoře, Young Pekáč Mojmíra Bártka, ex Bokomara, Progres). Na repertoáru zejména songy z časů, kdy jazz byl králem, blues jeho otcem a rock jejich mladým potomkem, ve velmi komorním (zahradním) provedení.


Pavla-Roof.jpg
 

info pro vinaře


 

 

 

otevřené sklepy
pořadatel

Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00

tel.: 515 903 121

vinozblizka@nap.cz