... ZPĚT

2. 8. Jiří Kopeček - Osobnost současného vinařství

Vinařství Jiří Kopeček

Vinařství Jiří Kopeček Valtice, vinařství, kde se: ...nepleteme přírodě do cesty. Vinařství sídlí ve dvoře Vinařského domu na náměstí ve Valticích. Zabývá se produkcí špičkových vín výhradně z moravských hroznů, které byly vypěstovány na století prověřených Lichtenštějnských tratích ve Valticích a okolí.

Ing. Jiří Kopeček, absolvent MZLU – obor zahradnictví a vinařství, je uznávaný odborník, který 12 let učil na Vinařské škole ve Valticích, nyní zastává funkci prezidenta Vinařské akademie Valtice a je členem Komise expertů ministra zemědělství ČR k zatřiďování vín. Má absolvovány mezinárodní degustační zkoušky, je členem mnoha hodnotících komisí tuzemských i zahraničních, je spoluautorem několika knih a držitel certifikátu degustátora dle norem DIN, ÖNORM a ISO. Při příležitosti vyhlášení Vinaře roku 2012 byl Ing. Jiří Kopeček uveden do síně slávy za celoživotní práci pro české a moravské vinařství.
 
Jako vinař dělá Jiří Kopeček, jak sám říká: „trochu jiná vína“. Při jejich výrobě postupuje bez použití dalších, i když povolených látek. Záměrem výrobce je víno, které má co nejblíže k přírodě. Důraz je kladen na kvalitu hroznů a terroir (místo původu hroznů).
 

Vinařství Plenér

Vinobraním 2016 začal příběh Vinařství Plenér. Za vinařstvím, které vyrábí vína z vinic pod Pálavou, stojí vinařka Dominika Černohorská a ortodontista Ivo Marek. Dva přátelé, kteří se rozhodli společně si plnit svůj sen.
 

Restaurace

Bistro Otevřená zahrada

Čerstvé suroviny, sezónní potraviny a jejich šetrné zpracování. Takové je občerstvení z nového Bistra Otevřená zahrada. K dostání jsou speciality k vínu, sladké dobroty, lehké obědy v podobě rozmanitých sendvičů, polévek a dalších pokrmů. Nabídka se neustále obměňuje podle toho, co tým bistra zaujme, napadne nebo jim zachutná při objevování.
 

Hudební program

Jana "Betka" Vašinová + Ota Holec

Na repertoáru zejména songy z časů, kdy jazz byl králem, blues jeho otcem a rock jejich mladým potomkem, ve velmi komorním (tentokráte zahradním) provedení zpěv+klávesy.

Jana "Betka" Vašinová a Otakar Holec - členové skupiny The Chairmen.

DSC_0102-(2).JPG
 

info pro vinaře


 

 

 

otevřené sklepy
pořadatel

Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00

tel.: 515 903 121

vinozblizka@nap.cz