Zimní Víno z blízka – vinaři na hradě i v podhradí

8. 10. 2019 .. Máme za sebou krásnou letní sezónu v Otevřené zahradě, pomalu i čas vinobraní, čekají nás mladá vína i dospělá vína předešlých ročníků. Vybral jsem pro vás 14 skvělých moravských vinařů a vsadím se, že málokdo z vás bude znát každého z nich. Opět jsem se snažil vybrat z každé vinařské podoblasti klasickou kvalitu, inovátory i neznáme malé vinaře. A nejen to, vyslyšel a splnil jsem vaše přání, i když jedni se chtěli vrátit do centra města a druzí zůstat na hradě. Takže na hradě bude sedm vinařství a sedm v podhradí. Máme to krásně vymyšleno, od 11:00 do 15:00 budou degustace vinařů v restauracích, můžete tam skončit obědem, a od 13:00 do 17:00 budeme degustovat na hradě.
 

Od Blatnice po Strážnici – vína z blízka – vína s jiskřivými kyselinkami

27. 8. 2019 .. Tropická vedra trvají, ale zkracující se dny jim to spočítají. S oteplováním nám budou světové vinařské mocnosti stále více a více závidět naše severní polohy. Ne kvůli tomu, že slunce dodá více cukernatosti, ale naopak proto, že mírné léto a chladné noci zachovají v hroznech dostatek kyselinek. Jak jsou důležité, se můžeme přesvědčit na posledním z našich letních večerů s vínem z blízka. Přijedou vinaři z oblasti mezi Strážnicí a Blatnicí pod Sv. Antonínkem, tedy z kraje, který je charakteristický právě bílými víny s krásnou kyselinkou.
 

Festival Víno z blízka nabídne k degustaci 24 sektů společnosti Bohemia Sekt

20. 8. 2019 .. Festival Víno z blízka se blíží k vrcholu své letošní sezóny. Ve čtvrtek 22. srpna zavítá do Otevřené zahrady brněnské Nadace Partnerství host nejvyšší třídy. Ocenění Osobnost současného vinařství si přijde převzít sklepmistr společnosti BOHEMIA SEKT a k degustaci s sebou přiveze 24 sektů! V řízené degustaci „vína mého srdce“ představí čtyři z nich, mezi nimi i skutečný klenot mezi sekty, devětkrát oceněný Bohemia Sekt Prestige 36 brut. Číslo znamená počet měsíců, po který tohle cuvée z odrůd Chardonnay a Rulandské modré leželo na kvasinkách. Přijďte ochutnat a vyzpovídat jeho tvůrce.
 

Mistr sektů Josef Švéda – Víno z blízka odhalí tajemství úspěšných bublinek

13. 8. 2019 .. Jedním z principů vesmíru je, že všechno se skládá z menších a ještě menších částí. Platí to vždy a bez výjimky i o společnosti BOHEMIA SEKT. S produkcí 29 milionů lahví ročně a 540 hektary vlastních vinic je obrem mezi našimi vinařstvími. Za prodejem 16 milionů lahví sektu ročně však stojí konkrétní lidé, péče o každou bobuli a umění vyrobit mikrobublinky. Ty vznikají druhotným kvašením v láhvi, nebo metodou charmat v tancích. Prodávají se pak jako jakostní šumivé, jakostní šumivé stanovené oblasti a nejvyšší třída – pěstitelský sekt. Již 26 let za vína s bublinkami ručí svou pověstí technolog a sklepmistr Josef Švéda.
 

Večer s EKOVÍNem – vína od vinařů dbajících na ochranu životního prostředí

31. 7. 2019 .. ​Šetrné zacházení s půdou, co nejmenší zásahy do přírody a ochrana životního prostředí, zajištění trvale udržitelného rozvoje. To jsou témata, která čím dál více rezonují společností. Zabýváme se jimi u nás v Nadaci Partnerství, v Otevřené zahradě a zabývají se jimi třeba i vinaři ze spolku EKOVÍN. Dodržují zásady integrované a ekologické produkce hroznů a vína, usilují o co nejvyšší kvalitu produkce, ale zároveň u toho dbají na to, aby co nejméně zatěžovali životní prostředí.
 

info pro vinaře


 

 

 

otevřené sklepy
pořadatel

Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00

tel.: 515 903 121

vinozblizka@nap.cz